fot. Piłka Kobieca PZPN logo

Czas na Mistrzostwa Polski kobiet 35+

Bełchatów będzie miastem gdzie o medale mistrzostw Polski, po raz drugi w historii, powalczą panie w kategorii wiekowej plus 35 lat. W 2022 roku gospodarzem mistrzostw była Łódź, a wtedy po tytuł sięgnęła drużyna Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej, która w finale wygrała z Małopolskim ZPN. Brązowy medal wywalczyły gospodynie z ŁZPN.


Tym razem najlepsze zawodniczki w kategorii wiekowej plus 35 lat zagrają w Bełchatowie. Faza eliminacyjna rozegrana zostanie 30 września (sobota), a dzień później odbędą się decydujące mecze. W mistrzostwach zagra dziesięć drużyn: Dolnośląski ZPN, Kujawsko-Pomorski ZPN, Małopolski ZPN, Opolski ZPN, Podlaski ZPN, Pomorski ZPN, Śląski ZPN, Warmińsko-Mazurski ZPN, Wielkopolski ZPN i gospodarz turnieju - ŁZPN. Organizatorami mistrzostw są: PZPN (Departament Piłki Amatorskiej Grassroots), a gospodarzem Łódzki Związek Piłki Nożnej.

Mecze eliminacyjne rozpoczną się w sobotę (30 września) o 15:00, a decydujące gry zaplanowano w niedzielę (1 października). O 12:10 rozpocznie się pojedynek o brązowy medal, a o 12:50 mecz finałowy.

Oto podział na grupy:
Grupa A: Śląski ZPN, Łódzki ZPN, Pomorski ZPN, Opolski ZPN, Kujawsko-Pomorski ZPN
Grupa B: Dolnośląski ZPN, Wielkopolski ZPN, Małopolski ZPN, Podlaski ZPN i Warmińsko-Mazurski ZPN

Oficjalny komunikat mistrzostw

Regulamin

Harmonogram gier