Cztery trafienia Hiszpanów

Po dwóch kolejkach przerwy piłkarze ŁKS efektownie wrócili do rywalizacji w Fortuna 1. Lidze i przy al. Unii pokonali 4:0 Chrobrego Głogów. W meczu z ekipą z Dolnego Śląska wszystkie bramki dla łódzkiej drużyny strzelili Hiszpanie.

Kanonada rozpoczęła się w 63. minucie, po trafieniu Samu Corrala. Cztery minuty później prowadzenie podwyższył Carlos Moros Gracia, a później do siatki trafiali jeszcze: Pirulo (77') i Antonio Dominguez (90').

Był to dla nas trudny mecz. Do momentu strzelenia pierwszej bramki bardzo się męczyliśmy swoją grą, która była za wolna i schematyczna. Zbyt dużo było gry do tyłu, a brakowało akcji kreatywnych, pozwalających stwarzać sytuacje i zamieniać je na bramki. To się zmieniło po zdobyciu gola na 1:0. Od tego momentu mieliśmy pełną kontrolę i dominowaliśmy na boisku- podsumował trener ŁKS Wojciech Stawowy.

Po dziewięciu meczach łodzianie mają 25 pkt. i w tabeli Fortuna 1. Ligi zajmują drugą lokatę. Na prowadzeniu jest Bruk-Bet Termalika Nieciecza. Lider w dziesięciu meczach zgromadził 27 pkt. W środę 11 listopada o godz. 18 ŁKS na własnym stadionie rozpocznie spotkanie z Koroną Kielce. Będzie to zaległy mecz 9. kolejki.