Cztery gole za trzy punkty

Znakomicie spisali się zawodnicy Pelikana Łowicz, którzy w 25. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej lidze na własnym stadionie ograli 4:0 Pilicę Białobrzegi.

Dzięki tej wygranej gospodarze opuścili strefę spadkową i do jednego punktu zmniejszyli stratę do dzisiejszego rywala. Czternasta w klasyfikacji Pilica ma aktualnie 27 pkt, a Pelikan - 26. W Łowiczu nadal wyżej notowany zespół z Białobrzegów nie miał zbyt wiele do powiedzenia. Już w 13. minucie Pelikan objął prowadzenie po bramce zdobytej przez Szymona Sołtysińskiego, który po raz drugi na listę strzelców wpisał się pięć minut przed końcem pierwszej połowy. Po zmianie stron bramkarza gości pokonali natomiast: Kamil Łojszczyk (65) i Krystian Mycka (83).

Po dotychczasowych meczach liderem rozgrywek jest Legionovia Legionowo (54 pkt.). Miejsca od piątego do siódmego zajmują kolejno: Lechia Tomaszów Mazowiecki (39), Unia Skierniewice (36) i ŁKS II (33). Na dziesiątej pozycji jest KS Kutno (31), czternastą zajmuje Pelikan (26), a bezpieczną strefę tabeli zamyka piętnasty Sokół Aleksandrów Łódzki (24)

W 26. kolejce 15 kwietnia Lechia podejmie Wissę Szczuczyn (godz. 17), a dzień później KS Kutno zagra z Unią (godz. 16), do Aleksandrowa na  mecz z Sokołem przyjedzie Polonia Warszawa (godz. 15), w Białobrzegach Pilica zmierzy się z rezerwami ŁKS (godz. 13), a w Giżycku Mamry zagrają z Pelikanem (godz. 14).