fot. 3 liga logo

Cztery mecze, jeden gol, trzy punkty

W 26. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi cztery zespoły z naszego regionu zdobyły łącznie tylko jednego gola. Dzięki temu trafieniu Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała Wissę Szczuczyn.


Od 70. minuty gospodarze grali z przewagą jednego zawodnika. Był to efekt czerwonej kartki, jaką po dwóch żółtych obejrzał Kamil Sakowicz. Lechia szybko wykorzystała grę w przewadze. W 74. minucie po dośrodkowaniu w pole karne piłka znalazła się pod nogami Kamila Cyrana, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Ten gol zapewnił tomaszowskiej drużynie komplet punktów. Łącznie Lechia ma ich teraz 42. i z takim dorobkiem zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Na dziewiątym są rezerwy ŁKS, które po bezbramkowym remisie z Pilicą w Białobrzegach mają 34 pkt. Osiem oczek mniej zgromadził piętnasty w klasyfikacji Pelikan, a szesnasty Sokół ma 24 pkt. Zespół z Łowicza przegrał na wyjeździe z Mamrami Giżycko, a w Aleksandrowie Łódzkim gospodarze w takich samych rozmiarach ulegli warszawskiej Polonii. Spotkanie KS Kutno z Unią Skierniewice zostało przełożone na 19 maja (godz. 17).

W piątek 22. kwietnia w meczu 27. kolejki Pelikan zagra u siebie z Bronią Radom (godz. 17), a na 23 kwietnia zaplanowano m.in. spotkania: ŁKS II z Mamrami (godz. 11), Unii z Lechią (godz. 16), Błonianki Błonie z Sokołem (godz. 16) oraz Polonii z KS Kutno (godz. 16).