Czwarta wygrana z rzędu

ŁKS Łódź nadrabia stracony na początku sezonu dystans. Wygrał czwarty mecz z rzędu i plasuje się już w strefie barażowej zaplecza PKO Ekstraklasy. W meczu, który otworzył 9. kolejkę Betclic I ligi, zespół Jakuba Dziółki pokonał Pogoń Siedlce 2:0 (1:0).

Wynik spotkania otworzył w 40. minucie Stefan Feiertag, a tuż przed drugą żółtą kartką upomniany został Titas Milasius i ŁKS prowadząc 1:0 grał także z przewagą jednego piłkarza.

Już dwie minuty po wznowieniu gospodarze podwyższyli prowadzenie, a Mateusza Pruchniewskiego pokonał Andreu Arasa. Grająca w osłabieniu Pogoń miała szansę na kontaktowego gola. W 60. minucie Cezary Demianiuk nie wykorzystał jednak rzutu karnego, a jego strzał obronił Łukasz Bomba.

ŁKS Łódź – Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)
Bramki: Stefan Feiertag 40, Andreu Arasa 47

ŁKS: Bomba – Dankowski, Gulen, Tutyskinas (67′ Wiech), Głowacki – Arasa (72′ Balić), Kupczak, Mokrzycki (82′ Alastuey), Wysokiński (67′ Pirulo), Młynarczyk (72′ Zając) – Feiertag

17 września (wtorek) łodzianie odrobią ligowe zaległości. Zmierzą się z Wisłą Kraków w zaległym spotkaniu z 1. kolejki. Mecz, który pierwotnie miał odbyć się 21 lipca, rozpocznie się o 19:30.