fot. Mateusz Jaworski - Warta Sieradz

Czwartoligowcy upamiętnią Mateusza

W czwartek 13 października 2022 o godzinie 12:00 na cmentarzu rzymskokatolickim pod wezwaniem św. Anny w Łodzi (ulica Lodowa 78) odbędzie się pogrzeb Mateusza Jaworskiego, byłego piłkarza ŁKS, Warty Sieradz i Zjednoczonych Stryków. Przed meczami najbliższej kolejki jego pamięć minutą ciszy upamiętnią wszystkie zespoły występujące w Betcris Łódzkiej IV Lidze.


Mając 23 lata Mateusz przegrał nierówną walkę z mięsakiem Ewinga. Bezwzględny zabójca przez kilkanaście miesięcy wyniszczał organizm młodego sportowca, atakując kolejne narządy. Nowotwór nie reagował na standardową chemioterapię. Rodzina Mateusza w desperackiej walce o jego życie rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na leczenie w USA. Do akcji włączyło się środowisko piłkarskie, jednak choroby nie udało się pokonać...

Mateusz Jaworski urodził się 8 kwietnia 1999 roku. Przygodę z futbolem rozpoczął w łódzkim Orle, a później kontynuował ją w ŁKS. W klubie z al. Unii grał w drużynach młodzieżowych oraz zespole rezerw. Jesienią 2018 roku przeniósł się do Sieradza i przez dwa lata występował w miejscowej Warcie. W jej barwach rozegrał 52 mecze, w których zdobył 12 goli. Kolejne miał strzelać dla Zjednoczonych Stryków. Znalazł się w tym klubie w rundzie jesiennej 2020/2021, jednak nie zdołał już w pełni zaprezentować swoich możliwości. Choroba zabrała mu najpierw radość z gry w piłkę, a kilkanaście miesięcy później odebrała życie. Mateusz zmarł w niedzielę 9 października 2022.

Rodzinie i bliskim zmarłego wyrazy współczucia składają: zarząd, pracownicy i wszyscy członkowie Łódzkiego Związku Piłki Nożnej.