fot. Futsal Ekstraklasa

Debiutancki sezon Widzewa

Już w nadchodzący piątek Futsal Ekstraklasa rozpocznie nowy sezon. W stawce piętnastu drużyn walczących o tytuł najlepszej drużyny w kraju po raz pierwszy w historii znaleźli się zawodnicy Widzewa.


Awans do elity beniaminek osiągnął pod wodzą grającego trenera Marcina Stanisławskiego. Po zakończeniu poprzednich rozgrywek z prowadzonej przez niego drużyny odeszli: Michał Bondarenko, Eryk Jarzębski, Wojciech Łasak i Damian Kopa. Nowymi twarzami w ligowej kadrze są natomiast: mający obywatelstwo Angoli Portugalczyk João Bernardes (poprzednio Sparta Praga) oraz Ukraińcy: Wiaczesław Kożemjaka (Gredaru Fit-Morning Brzeg) i Maksym Pautiak (Red Dragons Pniewy). Ten ostatni swego czasu razem ze Stanisławskim występował w Gattcie Active Zduńska Wola. Do sztabu szkoleniowego jako drugi trener dołączył Michał Zawadzki z FC10 Zgierz.

W okresie przygotowawczym podopieczni Stanisławskiego przegrali 1:7 z AZS UW Darkomp Wilanów i 0:5 z Piastem Gliwice, a pokonali po 5:2 Wenecję Pułtusk oraz Clearex Chorzów. Swoją przygodę w Futsal Ekstraklasie widzewiacy rozpoczną 27 sierpnia w hali MOSiR przy ulicy Małachowskiego (Park 3-go Maja), gdzie o godzinie 16 rozpoczną mecz z GI Malepszy ARTH Soft Leszno.

W sezonie 2022/2023 w FE będzie występowało 15 drużyn (z rozgrywek wycofał się zespół Gredaru Fit-Morning Brzeg). Do pierwszej ligi spadną dwie drużyny, a jedna w każdej kolejce będzie pauzowała. Po zakończeniu rundy zasadniczej (mecz i rewanż) osiem czołowych zespołów rozegra fazę play-off, która wyłoni mistrza Polski.