fot. logo F1L

Derbin: początek jak marzenie

Ostatnie dni są bardzo pracowite dla trenera PGE GKS Bełchatów. W piątek Artur Derbin wraz z zespołem uczestniczył w przedsezonowej prezentacji, dzień później poprowadził drużynę w wygranym 3:0 meczu Fortuna 1. Ligi ze Stomilem Olsztyn, a od niedzieli uczestniczy w Ogólnopolskiej Konferencji Trenerów, na której jest jednym z prelegentów.


Do Łodzi na OKT Derbin pojechał w znakomitym nastroju. Trudno się jednak dziwić. W sobotę bełchatowski beniaminek przed własną publicznością wygrał 3:0 ze Stomilem. Bramki w tym meczu strzelili: Artur Golański (9), Przemysław Zdybowicz (44) i Krzysztof Wołkowicz (56). Goście kończyli mecz w osłabieniu, gdyż w 61. minucie czerwoną kartką został ukarany Lukas Kuban. – Zmagania w pierwszej lidze rozpoczęliśmy jak marzenie. Powiem szczerze, że liczyliśmy na dobre otwarcie, choć nie typowaliśmy że ten mecz skończy się takim wynikiem. Po prostu chcieliśmy dobrze rozpocząć rozgrywkę. Na uwagę zasługuje fakt, że strzeliliśmy trzy piękne bramki po strzałach zza pola karnego. Jestem również z tego, jak zespół utrzymywał się przy piłce. Bardzo chcieliśmy grać między strefami i dzięki temu nakręcaliśmy swoje ataki. W drugiej lidze wyróżniała nas jednak organizacja gry w defensywie i z tego elementu również na ten moment mogę być zadowolony. Cieszą również debiuty nowych zawodników, a najbardziej naszego młodego Kocyłki. Wiadomo, że pierwszy mecz jest zawsze obciążony dodatkowymi emocjami, ale wytrzymaliśmy to. Teraz skupiamy się już na kolejnym spotkaniu – powiedział Derbin.

Na drugi mecz bełchatowianie pojadą do Grodziska Wielkopolskiego, gdzie 3 sierpnia zmierzą się z Wartą (godz. 17). Zespół z Poznania rozpoczął rozgrywki wyjazdową porażką ze Stalą Mielec.