fot. Ekstraliga logo

Dobra seria TME SMS

Trwa dobra seria piłkarek TME SMS. Łodzianki rozegrały w tym roku cztery mecze o stawkę i wszystkie wygrały.


Po dwóch ligowych zwycięstwach ekipa z Milionowej wyjechała do Środy Wielkopolskiej, gdzie w minioną środę w 1/8 rozgrywek o Pucharu Polski ograła 4:1 miejscową Polonię. Łupem bramkowym podzieliły się: Anna Rędzia, Dominika Kopińska, Nadia Krezyman i Oliwia Malesa.

Kolejnym pucharowym rywalem łodzianek będzie Stomilanka Olsztyn. Mecz ćwierćfinałowy zaplanowano na 27 kwietnia, więc do tego czasu ekipa TME SMS będzie mogła skupiać się wyłącznie na obronie pierwszej pozycji w ekstraligowej tabeli. O utrzymanie tej lokaty podopieczne Marka Chojnackiego walczyły dzisiaj w Bydgoszczy, gdzie po trafieniach Krezyman (31'), Kopińskiej (48') i Katarzyny Konat (86') ograły 3:1 KKP. Honorową bramkę dla miejscowych w 70. minucie z rzutu karnego zdobyła Karolina Majda.

Po 14. kolejkach TME SMS ma na koncie 34 pkt. i w klasyfikacji ekstraligi wyprzedza Czarnych Sosnowiec (33 pkt.) i Górnika Łęczna (31 pkt.). W następnej serii spotkań łodzianki zagrają na wyjeździe z szóstym w klasyfikacji Medykiem Konin (26 marca, godz. 13.30).