Domowa przegrana Widzewa z Koroną

Nie udało się piłkarzom Widzewa Łódź powiększyć dorobku punktowego. W spotkaniu 11. kolejki PKO Ekstraklasy drużyna trenera Daniela Myśliwca nieoczekiwanie uległa na własnym boisku Koronie Kielce 0:1 (0:0). To pierwsza domowa porażka widzewiaków w tym sezonie.

W pierwszej połowie przeważali goście. Kilka razy zagrozili bramce Rafała Gikiewicza, ale doświadczony bramkarz Widzewa wyszedł obronną ręką i zachował czyste konto.

Po zmianie stron wreszcie do głosu doszedł Widzew. I kiedy wydawało się, że bramka dla gospodarzy wisi w powietrzu gola zdobyła Korona. Gikiewicz odbił piłkę po przypadkowym rykoszecie, ale na strzał wprowadzonego kilkanaście minut wcześniej na boisko Shumy Nagamatsu nie mógł już znaleźć recepty. Widzew atakował w końcówce, ale nie zmienił już losów pojedynku. Trzy punkty pojechały do Kielc.

Widzew Łódź – Korona Kielce 0:1 (0:0)
Bramka: Shuma Nagamatsu 80

Widzew: Gikiewicz – Krajewski (57′ Kastrati), Żyro, Ibiza, Kozlovsky (75′ Luis Silva) – Sypek (56′ Łukowski), Fran Alvarez, Shehu (84′ Hamulic), Cybulski (75′ Gong) – Rondić, Kerk

W 12. kolejce, po reprezentacyjnej przerwie, Widzew zmierzy się w Lublinie z Motorem. Mecz odbędzie się w sobotę (19 października), a jego początek wyznaczono na 14:45.