fot. ŁKS U-11

Dotarli do półfinału

Cztery zwycięstwa i jedna porażka - z takim dorobkiem młodzi piłkarze ŁKS U-11 zakończyli udział w halowym turnieju o Puchar Prezesa PZPN. Łodzianie w Warszawie dotarli do półfinału.


Rywalizacja o główne trofeum rozpoczęła się od spotkań w czterech grupach. Ekipa z Łodzi z kompletem punktów zakończyła grę w grupie A, w której pokonała po 2:1 MKS Parasol Wrocław i Znicz Pruszków oraz 1:0 UKS Gol Brodnica. W ćwierćfinale ŁKS wygrał 2:0 z Gryfem Słupsk i zameldował się w strefie medalowej, co ucieszyło m.in. prezesa Łódzkiego ZPN Adama Kaźmierczaka, który obserwował rywalizację a później wręczał łodzianom nagrody i puchar.

ŁKS U-11

ŁKS U-11

Półfinałowym rywalem ŁKS był poznański Lech i tej przeszkody nie udało się już pokonać. Zespół z Wielkopolski wygrał 4:1 i stanął do walki o końcowe zwycięstwo. W finale Lech grał z wrocławskim Parasolem, z którym ŁKS uporał się w meczu grupowym. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska z pewnością nie będzie jednak pamiętała słabego początku, bo w ostatnim meczu turnieju pokonała Lecha 2:0 i sięgnęła po Puchar Prezesa PZPN. Zgarnęła też wszystkie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Iwo Wowczak, nagroda dla najlepszego bramkarza trafiła do Kuby Wyrembaka, a klasyfikację strzelców wygrał Kamil Rymut.

ŁKS U-11

W niedzielę do rywalizacji o Puchar Prezesa PZPN przystąpią zespoły rocznika 2009. W tej kategorii wiekowej Łódzki ZPN reprezentuje Lechia 1923 Tomaszów Mazowiecki. Jej rywalami w grupie C będą: KKP Korona Kielce, Arkonia Szczecin oraz SI Arka Gdynia.

Podobnie jak w sobotę transmisję z całego turnieju przeprowadzi portal Łączy Nas Piłka. Mecze fazy grupowej od godziny 9:00 będą do obejrzenia tylko na tym portalu, a faza półfinałowa z komentarzem będzie dostępna od godziny 17 na otwartym kanale YouTube.

foto: laczynaspilka.pl