Druga wyjazdowa przegrana Widzewa

Widzew Łódź doznał drugiej w tym sezonie porażki w meczu PKO Ekstraklasy. Zespół Daniela Myśliwca przegrał w Białymstoku z mistrzem Polski, Jagiellonią 0:1 (0:1), a bramkę na wagę trzech punktów zdobył dla gospodarzy Afimico Pululu.

Widzew od 44. minuty grał w osłabieniu kiedy to drugą żółtą i w efekcie czerwoną kartkę obejrzał Fran Alvarez. Mimo tego przyjezdni starali się atakować i dążyli do odrobienia jednobramkowej straty. Daniel Myśliwiec w drugiej połowie dokonał pięciu zmian, ale niestety na niewiele to się zdało. Jagiellonia utrzymała prowadzenie do ostatniego gwizdka Tomasza Kwiatkowskiego i mogła cieszyć się z trzech punktów. Dla widzewiaków to druga w tym sezonie wyjazdowa przegrana.

Jagiellonia Białystok – Widzew Łódź 1:0 (1:0)
Bramka: Afimico Pululu 2

Widzew: Gikiewicz ż – Krajewski, Żyro, Hajrizi ż (90′ Luis Silva), Kozlovsky – Sypek ż (46′ Shehu), Fran Alvarez ż, cz, Hanousek ż (78′ Kerk ż), Łukowski (62′ Klimek), Cybulski (62′ Gong) – Rondić

Po reprezentacyjnej przerwie Widzew zagra 13 września w Katowicach z GKS, a początek spotkania zaplanowano na 20:30.