fot. Puchar Tymbarku

Drugi dzień przy Minerskiej

Trwa rywalizacja w wojewódzkich finałach XXIII edycji Pucharu Tymbarku. W piątek na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi swoje mecze rozgrywają zespoły U-10 chłopców oraz U-8 dziewcząt i chłopców.


W starszej kategorii wiekowej stawką jest awans do sobotnich półfinałów, które odbędą się na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi. Turnieje w najmłodszych grupach zakończą się dzisiaj.

Do walki w kategorii U-8 dziewcząt przystąpiło pięć drużyn, które rozgrywają mecze systemem „każdy z każdym”. U chłopców piątkowe zmagania rozpoczęły się od spotkań grupowych. Dziewiętnaście zespołów U-8 zostało podzielonych na pięć grup, a dwadzieścia cztery ekipy U-10 walczą w sześciu grupach.

Rezultaty spotkań można na bieżąco śledzić na stronie: https://web.virium.pl/PUCHARTYMBARKU

Finały wojewódzkie rozpoczęły się czwartkowymi turniejami U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt. W tych kategoriach wyłoniono już półfinalistów, którzy również wystąpią w sobotę przy al. Unii Lubelskiej 2.

W półfinałach U-12 dziewcząt SP 2 Piotrków Trybunalski zagra z SP 8 Zgierz, a SP 10 Sieradz mierzyć się będzie z SP Bałdrzychów. Początek obu spotkań o godzinie 9:30. O tej samej porze rozpoczną się półfinały U-10 dziewcząt, w których Szkoła Gortata zagra z ZSP Opoczno, a SP Bąków będzie walczyła z ZSP Gmina Rusiec. U chłopców w grupie U-12 SP Rzgów zmierzy się ze Szkołą Gortata, a SP 2 Stryków z SP Ujazd. Te mecze zaplanowano na godzinę 10:00.