fot. Polska Chorwacja

Drugi mecz, druga wygrana

Po zwycięstwie nad Chorwacją 2:0 kobieca reprezentacja Polski kobiet U-19 pokonała 5:0 Bułgarię i po dwóch meczach rozgrywanego w naszym województwie turnieju kwalifikacyjnego mistrzostw Europy ma na koncie komplet punktów.


Z Chorwatkami biało-czerwone grały w Sieradzu, z Bułgarią mierzyły się w Bełchatowie. I już po kwadransie prowadziły 2:0. Wynik otworzyła Paulina Tomasiak (13), a chwilę później na listę strzelczyń wpisała się Natalia Padilla-Bidas (15). Po zmianie stron Polki dorzuciły trzy kolejne gole, których autorkami były: Nicola Brzęczek (55), Padilla-Bidas (68) i Kinga Kozak (78). Warto wspomnieć, że w wyjściowym składzie gospodyń pojawiło się aż pięć zawodniczek TME Grot SMS Łódź: Oliwia Szperkowska, Oliwia Silny, Wiktoria Zieniewicz, Paulina Filipczak i Adriana Achcińska.

Turniej zakończy się w nadchodzący wtorek w Łodzi, gdzie zostaną rozegrane dwa mecze. Na obiekcie przy al. Unii Lubelskiej 2 Bułgaria zagra z Chorwacją, a przy al. Piłsudskiego 138 Polska będzie rywalizowała ze Szkocją. Początek obu spotkań o godz. 15. Wstęp wolny.