fot. Warta Sieradz

Drugi raz z rzędu

Piłkarze Warty Sieradz obronili tytuł najlepszej halowej drużyny Ziemi Sieradzkiej. Mistrzostwa rozegrano już po raz 28, a w decydującym meczu wicelider łódzkiej grupy IV ligi pokonał 3:0 TS Janiszewice.


Takiego składu finału przed rozpoczęciem rywalizacji z pewnością nikt się nie spodziewał. O ile Warta tradycyjnie uznawana była za faworyta, to na TSJ nikt nie stawiał. Zespół z Janiszewic był najniżej notowanym uczestnikiem turnieju i jednocześnie debiutantem halowych mistrzostw. Po raz kolejny okazało się jednak, że w piłce nożnej nie liczą się papierowe zestawienia a jedynie boiskowa dyspozycja. Za plecami wicelidera sieradzkiej okręgówki uplasowali się bowiem nie tylko lider tych rozgrywek (Czarni Rząśnia), ale również aż pięciu czwartoligowców (Jutrzenka Warta, LKS Kwiatkowice, Pogoń Zduńska Wola, Orkan Buczek, Warta Działoszym)!

TS Janiszewice

Rywalizacja w sieradzkiej hali sportowej im. płk. Jerzego Dymczaka przy ul. Mickiewicza rozpoczęła się od spotkań grupowych. W grupie A najlepsza okazała się Jutrzenka, która pierwsze miejsce zajęła z kompletem zwycięstw i bez straconego gola. W półfinale przegrała jednak 0:1 z TS Janiszewice – drugim zespołem grupy B. Tę ostatnią wygrali sieradzanie, którzy w walce o finał pokonali 3:1 Czarnych. O końcowe zwycięstwo rywalizowały więc zespoły, które wcześniej już się ze sobą spotkały. W swoim pierwszym meczu w grupie B Warta Sieradz wygrała z TS Janiszewice 1:0, a w finale pokonała tego rywala 3:0. Cztery gole padły natomiast w regulaminowym czasie meczu o trzecie miejsce. W grupie A Jutrzenka pokonała Czarnych 1:0, ale mecz o brąz zakończył się remisem 2:2 i zwycięzcę trzeba było wyłonić w rzutach karnych. Te skuteczniej egzekwowali gracze z Rząśni (2:1) i to oni zakończyli turniej na trzeciej pozycji.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Krzysztof Adamski z TS Janiszewice, a nagrodę dla króla strzelców odebral Damian Pawlak, który dla sieradzkiej Warty zdobył cztery gole.

Najlepszy zawodnik

Oprócz wyróżnionych zawodników w drużynach finalistów grali: Warta Sieradz - Maciej Mielcarz, Mateusz Wlazłowski, Damian Pawlak, Przemysław Nawrocki, Kamil Pluta, Łukasz Chojecki, Wiktor Płaneta, Tomasz Owczarek, Adam Patora, Grzegorz Brochocki; TS Janiszewice - Patryk Michalak, Krzysztof Urbaniak, Robert Drzazga, Artur Górzawski, Krzysztof Adamski, Oktawian Maliszewski, Mateusz Głowinkowski, Kamil Krawczyk Michał Plusiewicz, Grzegorz Kaleta, Wiktor Kosecki i Bartłomiej Kozłowski.