fot. Polska Chorwacja

Drugie miejsce i awans

Reprezentacja Polski U-19 kobiet awansowała do fazy Elite Round kwalifikacji mistrzostw Europy. Przepustkę do tej fazy rozgrywek podopiecznym Niny Patalon zapewniła druga lokata w turnieju eliminacyjnym rozgrywanym na terenie województwa łódzkiego.


Po meczach rozegranych w Sieradzu (2:0 z Chorwacją) i Bełchatowie (5:0 z Bułgarią) biało-czerwone przeniosły się do Łodzi, gdzie na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 zmierzyły się ze Szkocją.. Tym razem Polki musiały jednak uznać wyższość rywalek, które zapewniły sobie zwycięstwo po golu Jennifer Smith w 9. minucie spotkania. Dzięki tej wygranej zespół z Wysp Brytyjskich wygrał rywalizację w grupie 4. Polska z dorobkiem sześciu punktów zajęła drugie miejsce, gwarantujące awans do dalszej fazy kwalifikacji. Na trzeciej pozycji rywalizację ukończyła Chorwacja, a czwarta była Bułgaria.

Przeciwko Szkocji w wyjściowym składzie gospodyń po raz kolejny pojawiło się pięć zawodniczek TME Grot SMS Łódź: Oliwia Szperkowska, Oliwia Silny, Wiktoria Zieniewicz, Paulina Filipczak i Adriana Achcińska.