fot. 2 Liga

Drugie podejście Widzewa

Zawodnicy Widzewa po raz drugi z rzędu rozpoczną wiosenną część rozgrywek z zamiarem awansu do Fortuna 1. Ligi. Przed rokiem klub z al. Piłsudskiego pokpił jednak sprawę i na finiszu rozgrywek musiał zadowolić się piątym miejscem. W tym sezonie ta lokata nie przekreśla marzeń o awansie, jednak w Widzewie wszyscy są przekonani, że zespół zakończy rywalizację na pozycji gwarantującej bezpośredni awans.


I po dwudziestu kolejkach przy Piłsudskiego mają podstawy do optymizmu. Po dotychczasowych meczach podopieczni Marcina Kaczmarka mają 43 pkt. i otwierają tabelę. Drugie miejsce premiowane awansem zajmuje Górnik Łęczna (42), a na pozycjach uprawniających do gry w barażach znajdują się: GKS Katowice (40), Resovia Rzeszów (38), Olimpia Elbląg (32) i Stal Rzeszów (30). Olimpię zespół Kaczmarka podejmie w niedzielę. Mecz rozpocznie się o godz. 13.05.

Kibice Widzewa na wiosenną część rozgrywek wykupili 16 401 karnetów i mają nadzieję, że tym razem będą mieli okazję cieszyć się z upragnionego awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W walce o ten cel pomóc miało m.in. dwóch nowych zawodników: pomocnik Henrik Ojamaa (poprzednio Miedź Legnica) i obrońca Krystian Nowak (NK Slaven Koprivnica). Ten ostatni w przegranym 1:2 sparingu z KKS Kalisz doznał jednak kontuzji kolana i wiosną nie pojawi się na boisku. Uraz Nowaka sprawił, że niemal do samej inauguracji Widzew szukał innego stopera. Ostatecznie zdecydowano się zatrudnić 34-letniego Huberta Wołąkiewicza. Doświadczony defensor jesienią występował w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice, z którą tuż przed wznowieniem rozgrywek rozwiązał kontrakt. Z Widzewem podpisał półroczną umowę. Zimą do lidera 2. ligi przeniósł się też 17-letni Robert Prochownik z UKS SMS Łódź.

Podopieczni Kaczmarka jako jedyni z 2. ligi pojechali na zagraniczne zgrupowanie. Oprócz treningów w Turcji szlifowali też formę we Władysławowie, gdzie mieli drugi obóz. Rozegrali też siedem sparingów, wśród których był ten pechowy z KKS Kalisz. Nie dość, że widzewiacy przegrali ten mecz, to oprócz Nowaka stracili też Przemysława Kitę, który również opuścił boisko z kontuzją kolana i wiosną nie będzie grał. W pozostałych meczach kontrolnych Widzew mierzył się z: Unią Janikowo (3:2), Olimpią Grudziądz (3:2), Gryfem Wejherowo (4:0), GKS 1962 Jastrzębie (1:1), Stalą Mielec (1:3) i Ingulcem Petrowe (0:1).