Duet ucieka rywalkom

Na cztery kolejki przed zakończeniem rywalizacji w Orlen Ekstralidze Kobiet wszystko wskazuje na to, że w walce o tytuł mistrza Polski liczyć się będą tylko dwie drużyny - prowadzący w klasyfikacji GKS Katowice i zajmujący drugie miejsce TME SMS Łódź.

Po osiemnastu seriach spotkań obie ekipy mają po 46 pkt. i o cztery oczka wyprzedzają Górnika Łęczna. Katowiczanki w sobotę pokonały w Radomiu Sportową Czwórkę 3:2, na co ekipa z Milionowej odpowiedziała w niedzielę wygraną 4:1 z Medykiem Konin.

Spotkanie lepiej zaczęły zawodniczki z Wielkopolski, które tuż przed przerwą objęły prowadzenie po rzucie karnym wykorzystanym przez Annę Gawrońską. Po zmianie stron podopieczne Marka Chojnackiego ruszyły do odrabiania strat, jednak długo nie mogły sforsować defensywy rywalek. Udało się w 74. minucie po główce Dominiki Kopińskiej, która dziewięć minut później miała już na koncie klasycznego hattricka. W 77. minucie zamieniła na bramkę rzut karny, a później podwyższyła prowadzenie na 3:1. Końcowy wynik w 87. minucie ustaliła Anna Rędzia.

W 19. kolejce 29 kwietnia łodzianki zagrają na wyjeździe z AZS UJ Kraków (godz. 11:00), a GKS podejmie Pogoń Tczew (godz. 13:00).