fot. Lady Grembach Łódź

Dwa finały na piasku

Już po raz czwarty zawodniczki Lady Grembach wywalczyły tytuł mistrzyń Polski w piłce plażowej. W finałowym meczu łodzianki po dogrywce pokonały 7:5 Red Devils Chojnice. Do finału dotarli również gracze FC 10 Zgierz, jednak w meczu o złoto ulegli 3:6 ekipie Boca Gdańsk.


Na plaży w Gdańsku łodzianki kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa. Zaczęły od wygranej 5:0 ISD-AJD Częstochowa, a później ograły Juventus Women Toruń 9:2, Red Devils Chojnice 10:4 i Pogoń Tczew 5:0. W finale ponownie wpadły na ekipę z Chojnic, jednak tym razem musiały solidnie zapracować na końcowy sukces. Po regulaminowym czasie gry był remis 5:5, a losy mistrzowskiego tytułu rozstrzygnęły się w dogrywce. W tej Lady Grembach strzeliły dwie bramki, nie straciły żadnej i po raz czwarty odebrały puchar dla najlepszej drużyny w kraju.

FC 10 Zgierz

 

Zgierzanie rozpoczęli rywalizację od porażki 6:7 (po dogrywce) z Tonio Team Sosnowiec. Później przyszła seria trzech zwycięstw: 8:1 z BSC Termy Poddębice, 6:1 z Akademią Piłkarską Sopot i 7:5 w półfinale z broniącym mistrzostwa KP Łódź. Ten ostatni zespół wcześniej przegrał również 4:8 z Boca Gdańsk. Łodzianie nie zdołali więc obronić trofeum i musieli zadowolić się trzecim miejscem. Wywalczyli je po zwycięstwie 5:2 z Akademią Piłkarską Sopot. Mecz o złoto zakończył się wygraną Boca. Gdańszczanie pokonali zgierzan 6:3. - Nie odczuwamy niedosytu. Boca zasłużyło na złoto. Naszym celem był finał, w którym na pewno nie zabrakło nam serca. Może trochę sił zabrakło – powiedział po ostatnim meczu Tomasz Lenart z FC 10 Zgierz.

Na ósmej pozycji mistrzostwa zakończyli zawodnicy BSC Termy Poddębice.

Foto: laczynaspilka.pl