Dwa gole, czwarte zwycięstwo

W piątej kolejce Fortuna 1. Ligi piłkarze ŁKS przed własną publicznością pokonali 2:0 Puszczę Niepołomice. Dla podopiecznych Kazimierza Moskala było to już czwarte zwycięstwo z rzędu.

Gospodarze doskonale weszli w mecz i już po niespełna dziesięciu minutach gry ustalili wynik końcowy. Oba gole padły po efektownych strzałach z dystansu. W 3. minucie Kamil Dankowski perfekcyjnie wykonał rzut wolny z 25 metrów. Po jego uderzeniu piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. Niespełna 240 sekund później kolejny stały fragment zakończył się zagraniem do Michała Trąbki, który trafieniem z piętnastego metra podwyższył wynik na 2:0. Takim rezultatem mecz się zakończył.

Po dzisiejszej wygranej ŁKS ma na koncie 12 pkt. i w tabeli Fortuna 1. Ligi zajmuje drugą lokatę, ustępując jedynie krakowskiej Wiśle (13 pkt.). W 6. kolejce łodzianie zagrają w Rzeszowie ze Stalą (14 sierpnia, godz. 12.40).