Dwa gole dały zwycięstwo

Zawodnicy Widzewa do swojego dorobku dopisali kolejne trzy punkty. Zdobyli je w meczu dziewiątej kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym przed własną publicznością pokonali 2:0 Cracovię

Pierwszą bramkę gospodarze zdobyli już w 4. minucie. Co prawda po strzale Jordiego Sancheza z dziesięciu metrów skutecznie interweniował Karol Niemczycki, ale odbitą przez niego piłkę do pustej już bramki posłał Dominik Kun.

Wynik spotkania został ustalony osiem minut po zmianie stron. Chwilę wcześniej na linii końcowej boiska upadający na murawę Michal Siplak dotknął ręką piłkę zmierzającą poza plac gry. Za to zagranie sędzia podyktował rzut karny, zamieniony przez Marka Hanouska na drugiego gola dla Widzewa.

Po piątkowym zwycięstwie ekipa z al. Piłsudskiego ma na koncie trzynaście punktów i przed pozostałymi spotkaniami dziewiątej serii zajmuje siódme miejsce w tabeli. W 10. kolejce widzewiacy zagrają w Mielcu ze Stalą (17 września, godz. 12:30).