Nie utrzymali remisu

Dwa gole strzelone w Lubinie nie wystarczyły graczom UKS SMS do zdobycia chociaż jednego punktu w 16. kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18. Gospodarze byli skuteczniejsi i pokonali łodzian 3:2.

Po godzinie gry wydawało się jednak, że zwycięstwo Zagłębia będzie bezproblemowe. Po golach Adriana Bukowskiego (24') i Oliwiera Sławińskiego (57') zespół z Dolnego Śląska prowadził już 2:0. Przyjezdni nie załamali się jednak takim obrotem sprawy i odrobili straty. W 63. minucie Maksym Rosiński z rzutu karnego zdobył bramkę kontaktową, a dwie minuty później Jakub Paciorek zdobył bramkę wyrównującą. Remis 2:2 utrzymał się do 84. minuty. Wówczas to bramkarza z Łodzi pokonał Kacper Zając, dzięki któremu Zagłębie zainkasowało komplet punktów i awansowało na drugie miejsce w tabeli.

Liderem jest Śląsk Wrocław (32 pkt. i jeden mecz zaległy), który wyprzedza Zagłębie i Wisłę Kraków (po 31 pkt.). Zespół UKS SMS zdobył do tej pory 20 pkt. i zajmuje dziesiątą lokatę. W 17. kolejce łodzianie podejmą Wisłę (6 grudnia, godz. 12).