Dwa mecze, jeden punkt

W niedzielnych spotkaniach grupy I trzeciej ligi Pelikan Łowicz podzielił się punktami z Sokołem Ostróda, a Lechia Tomaszów Mazowiecki przegrała z Błonianką Błonie.

W Łowiczu gospodarze objęli prowadzenie w 49. minucie, po rzucie karnym wykorzystanym przez Patryka Pomianowskiego. Sześć minut później stan rywalizacji wyrównał Krystian Nowakowski. Był to ostatni gol w meczu, który zakończył się remisem 1:1.

Pełną pulę zgarnęła natomiast Błonianka, która w Tomaszowie Mazowieckim pokonała Lechię 2:0. Tuż przed przerwą pierwszą bramkę dla przyjezdnych zdobył Rafał Włodarczyk, a siedem minut po zmianie stron końcowy wynik ustalił Krystian Nowakowski.

Po 31. kolejkach liderem rozgrywek jest ŁKS II, który ma na koncie 61 pkt. i o trzy oczka wyprzedza Legionovię Legionowo oraz Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Siódma Lechia i ósma Unia Skierniewice zgromadziły po 48 pkt., a dziewięć mniej ma zajmujący jedenastą lokatę Pelikan. Na piętnastej pozycji jest Warta Sieradz. Trzydzieści oczek zebrał również otwierający strefę spadkową Sokół.

W następnej serii spotkań 2 czerwca Warta podejmie łódzkiego lidera (godz. 18:00). Dzień później Unia zagra na wyjeździe z rezerwami warszawskiej Legii (godz. 12:00), a Pelikan w Warszawie zmierzy się z Ursusem (godz. 17:00). Spotkanie Sokoła z Lechią zaplanowano na 7 czerwca (godz. 17:00).