fot. 3 liga logo

Dwa remisy, trzy porażki

W 28. kolejce rozgrywek grupy I trzeciej ligi żaden zespół z regionu łódzkiego nie odniósł zwycięstwa. Nasze drużyny musiały się zadowolić dwoma remisami.


Były one udziałem graczy ŁKS II i KS Kutno. Łodzianie na wyjeździe podzielili się punktami z Bronią Radom, a zespół z Kutna na własnym stadionie zrobił to samo w starciu z Błonianką Błonie. Oba mecze kończyły się wynikiem 1:1. Gola dla rezerw ŁKS zdobył Piotr Janczukowicz, a trafienie dla KS Kutno zaliczył Krzysztof Cudowski.

Po jednej bramce strzelili również zawodnicy Unii Skierniewice i Sokoła Aleksandrów Łódzki. W obu przypadkach rywale zdobywali jednak dwa gole. Unia przegrała więc 1:2 w Białej Piskiej z miejscowym Zniczem (gol Konrada Kowalczyka), a Sokół w takich samych rozmiarach uległ u siebie rezerwom białostockiej Jagiellonii (bramka Igora Kani). Punktów nie dopisała sobie również Lechia Tomaszów Mazowiecki, która po samobójczym trafieniu Patryka Jakubczyka przed własną publicznością uległa 0:1 warszawskiej Polonii.

Po 28. kolejkach liderem grupy I trzeciej ligi jest Legionovia Legionowo (63 pkt.). Czwartą pozycję zajmuje Lechia (45), siódma jest Unia - 39, ósmy ŁKS II - 38, a dwunasty KS Kutno - 32. Tuż nad strefą spadkową z dorobkiem 29 pkt. plasuje się czternasty w klasyfikacji Pelikan Łowicz (w tej kolejce pauzował). Na siedemnastej pozycji jest natomiast Sokół (24), który do bezpiecznej strefy traci już pięć oczek.

W następnej serii spotkań 30 kwietnia ŁKS II podejmie Pelikana (godz. 12), Unia zagra w Skierniewicach z Legią II Warszawa (godz. 13), a Lechia na wyjeździe zmierzy się z Błonianką (godz. 14). Dzień później KS Kutno zagra w Białymstoku z Jagiellonią II (godz. 15), a w Nowym Dworze Mazowieckim miejscowy Świt będzie walczył z Sokołem (godz. 16).