fot. Finał Górskiego

Dwa turnieje finałowe

W decydującą fazę wkraczają międzywojewódzkie rozgrywki o Puchar Kazimierza Deyny (rocznik 2009) i Puchar Kazimierza Górskiego (rocznik 2010). Młodsza reprezentacja Łódzkiego ZPN zapewniła sobie miejsce w czołowej ósemce, natomiast starszy zespół będzie rywalizował o lokaty 9-16.


Prowadzona przez Marcina Krasnopolskiego i Aleksandra Stańczaka kadra U-13 w swojej kategorii wiekowej zajęła drugie miejsce w grupie II. W sześciu meczach łódzka ekipa zgromadziła trzynaście punktów. Trzy więcej zebrała reprezentacja Mazowieckiego ZPN, a na pozycjach 3-4 sklasyfikowano Lubelski ZPN (6 pkt.) i Świętokrzyski ZPN (0). Rywalizację w grupie II U-14 wygrała natomiast ekipa Świętokrzyskiego ZPN (13), która wyprzedziła drużyny z Mazowsza (13), Łodzi (9) i Lublina (1).

W obu kategoriach wiekowych po dwa czołowe zespoły z każdej grupy zapewniły sobie udział w turnieju finałowym A, natomiast pozostałe będą walczyły w turnieju finałowym B. Rywalizacja o prymat w rozgrywkach U-13 toczyć się będzie na Podkarpaciu. Od 26 czerwca do 1 lipca mecze będą rozgrywane na boiskach w Wiązownicy, Przemyślu, Gniewczynie i Wólce Pełkińskiej. Łódzka ekipa do południowo-wschodniej Polski wyjedzie w piątek 23 czerwca. Tego dnia o godzinie 10:00 na parkingu łódzkiej Atlas Areny mają się stawić: Olaf Zuchora, Igor Augustyniak, Jeremi Ciach, Mateusz Jędrzejczyk, Franciszek Zgoda, Oskar Barylski, Igor Aleszczerikowski, Mikołaj Ćwikliński, Kacper Drwal, Bartosz Opalczyk, Kajetan Rzepa, Aleksander Michałowski (ŁKS Łódź), Marcel Tomasik (Ceramika Opoczno), Kacper Krukowski (Stal Niewiadów), Bartosz Sobiecki, Tomasz Kubisiak, Jan Głąb i Witold Kobyłecki (Widzew).

Kadra ŁZPN rozpocznie rozgrywki w Wiązownicy, gdzie w poniedziałek 26 czerwca zmierzy się z Podkarpackim ZPN (godz. 9:30). Dzień później w Gniewczynie rozegra mecz z Pomorskim ZPN (godz. 12:00), a fazę grupową zakończy 29 czerwca spotkaniem z Zachodniopomorskim ZPN (godz. 10:00, Gniewczyn). Na sobotę 1 lipca zaplanowano spotkania o medale. Mecz o 3. miejsce rozpocznie się o godzinie 9:30 (Wólka Pełkińska), a w samo południe do walki staną finaliści (Wiązownica).

Transmisje meczów będzie można oglądać na kanale Podkarpackiego ZPN. Harmonogram wszystkich spotkań można znaleźć tutaj.

Finał B rozgrywek U-14 zostanie rozegrany we Włocławku. Trenerzy Jarosław Staniaszczyk i Damian Gamus do prowadzonej przez siebie drużyny ŁZPN U-14 powołali osiemnastu zawodników z pięciu klubów. W niedzielę 25 czerwca o godzinie 15:00 na parkingu łódzkiej Atlas Areny mają się stawić: Hubert Gawroński, Juliusz Stasiołek, Szymon Bielicki, Walery Fiałkowski, Wiktor Kornacki, Antoni Klincewicz, Leon Piętka, Jan Pyziak (Łódzka Akademia Futbolu), Michał Misiak, Igor Owczarczyk, Piotr Komar (Lechia Tomaszów Mazowiecki/TCS), Aleksander Janutka, Fabian Olejniczak, Jacek Jasiński, Michał Wódka (ŁKS), Jakub Rek (AKS SMS Łódź), Adrian Waliszek i Patryk Gajda (Widzew).

Udział w turnieju zespół U-14 rozpocznie w poniedziałek 26 czerwca meczem z Opolskim ZPN. Dzień później zmierzy się z Kujawsko-Pomorskim ZPN, a w czwartek zagra z Zachodniopomorskim ZPN. Spotkania odbędą się na boisku OSiR Włocławek przy ulicy Kazimierza Górskiego. Początek o godzinie 16:30. Wyniki tych konfrontacji zadecydują o tym, o które miejsce w końcowej klasyfikacji łódzka ekipa zagra w piątek 30 czerwca.

Transmisje meczów będzie można oglądać na kanale Kujawsko-Pomorskiego ZPN. Harmonogram wszystkich spotkań można znaleźć tutaj.

Kadrowicze muszą ze sobą zabrać: legitymację szkolną lub inny dokument tożsamości ze zdjęciem, kartę zdrowia z aktualnymi badaniami lekarskimi, sprzęt treningowy (koszulka, spodenki, dres, getry, ochraniacze, buty do gry na nawierzchni naturalnej i sztucznej), środki ochrony i higieny osobistej oraz oświadczenie (druk w załączniku) podpisane przez rodziców lub opiekunów prawnych.

Oświadczenie rodziców opiekunów.pdf