Dwie główki i koniec serii

Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Po serii pięciu zwycięstw młodzi piłkarze UKS SMS w dziesiątej kolejce Centralnej Ligi Juniorów U-18 przegrali w Gdyni z Arką 1:2. Z piętnastoma punktami na koncie łodzianie zajmują dziewiąte miejsce w tabeli.

Do meczu goście przystępowali mając punkt więcej od ekipy z Wybrzeża i po pierwszej połowie wydawało się, że będą w stanie utrzymać tę przewagę. Co prawda w 20. minucie po główce Oliwiera Dobka gospodarze objęli prowadzenie, ale szesnaście minut później znów był remis. Po rzucie wolnym piłka trafiła do Roberta Prochownika, który silnym strzałem pokonał gdyńskiego bramkarza. Wynik 1:1 utrzymywał się do 63. minuty. Wtedy to obrońcy z ul. Milionowej nie zdołali upilnować Kacpra Oleksiuka, który po dośrodkowaniu z lewej strony z sześciu metrów posłał piłkę do siatki. Tak więc dwie główki przesądziły o tym, że UKS SMS przegrał w Gdyni i dał się wyprzedzić Arce.

W następnej serii spotkań łodzianie podejmą poznańskiego Lecha (19 października, godz. 12).