Dynamo bliżej awansu

W pierwszym meczu trzeciej rundy kwalifikacji Ligi Mistrzów Dynamo Kijów na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi pokonało Sturm Graz 1:0. Spotkanie rewanżowe w Austrii zostanie rozegrane 9 sierpnia (godz. 20.30).

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 28. minucie, gdy po dynamicznej akcji lewą stroną boiska Władysław Dubinczak zagrał w pole karne, a Oleksandr Karawajew uderzeniem z pierwszej piłki zamienił doskonałe dośrodkowanie na gola. Dla Dynama była to pierwsza okazja bramkowa w środowym meczu. Wcześniej dwie doskonałe sytuacje zmarnowali natomiast gracze Sturmu.

Po zdobyciu gola Dynamo zepchnęło rywali do obrony, jednak nie zdołało podwyższyć prowadzenia. Wynik 1:0 utrzymał się do przerwy, a po zmianie stron również nie uległ zmianie. Na rewanż zespół z Kijowa pojedzie więc z jednobramkową zaliczką. W Łodzi cały mecz na prawej obronie Dynama rozegrał reprezentant Polski Tomasz Kędziora