Dynel katem Pelikana

Zespół z Łowicza okazał się największym przegranym 8. kolejki grupy I trzeciej ligi. Pelikan na własnym stadionie przegrał 0:2 z KS Kutno. Z pozostałych drużyn naszego regionu punkty stracił jeszcze tylko Sokół Aleksandrów Łódzki, który jednak po bezbramkowym remisie z Legionovią Legionowo utrzymał pierwsze miejsce w tabeli.

- Ten remis będziemy szanować, bo Legionovia stworzyła więcej sytuacji bramkowych. W pierwszej połowie zagraliśmy bardzo asekuracyjnie, często decydowaliśmy się na długie podanie, straciliśmy kontrolę w ofensywie i to wprowadziło sporo chaosu w nasze poczynania. Druga połowa była troszkę lepsza, choć uważam, że stać nas na znacznie lepsze funkcjonowanie - tak spotkanie z Legionovią podsumował trener Sokoła Dawid Kroczek

Jego podopieczni po 8. kolejkach mają 18 pkt. - tyle samo, co druga w tabeli Pogoń Grodzisk Mazowiecki. Na szóstym miejscu z dorobkiem 15 pkt. jest Lechia Tomaszów Mazowiecki, która na wyjeździe ograła Ruch Wysokie Mazowieckie. Goście zaaplikowali rywalom cztery gole, tracąc tylko jednego. W drużynie z Tomaszowa Mazowieckiego Łupem bramkowym podzielili się: Kamil Szymczak i Kewin Przygoda. Obaj zdobyli dla Lechii po dwa gole. Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 9. i 79. minucie, drugi zrobił to w 53. i 57. minucie. Honorową bramkę dla gospodarzy strzelił Łukasz Grzybowski (37').

Tuż za Lechią plasuje się beniaminek z Kutna, który po zwycięstwie w Łowiczu ma 14 pkt. Pełną pulę zapewnił gościom Łukasz Dynel, zdobywca obu bramek. Snajper KS Kutno otworzył wynik w 52. minucie, a końcowy rezultat ustalił tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Po porażce Pelikan ma dwa oczka mniej od lokalnego rywala i jest na pozycji ósmej. Dziesiątą zajmuje Unia Skierniewice, która po trafieniu Huberta Berłowskiego (19') ograła 1:0 Błoniankę Błonie. Unia ma jeszcze w zanadrzu zaległe spotkanie z Ruchem (7 października, godz. 15.30).

Zaległy mecz z tym samym rywalem (21 października, godz. 18) i dziesięć punktów na koncie ma również czternasty w klasyfikacji RKS. Zespół z Radomska przed własną widownią pokonał 3:0 rezerwy białostockiej Jagiellonii. Bramki w tym meczu zdobyli: Konrad Niedzielski (10'), Łukasz Szczepaniak (25') i Daniel Krasko (90').

W 9. kolejce 3 października Sokół zagra w Warszawie z Ursusem (godz. 14), KS Kutno wyjedzie na mecz z Błonianką Błonie (godz. 15), a Unia w Grodzisku Mazowieckim zmierzy się z Pogonią (godz. 15.30). Dzień później Pelikan podejmie Olimpię Zambrów (godz. 11.15), a Lechia grać będzie z RKS (godz. 15).