Efektowe przebudzenie Warty

Po meczu 22. kolejki kibice sieradzkiej Warty odzyskali nadzieję na to, że ich ulubieńcy utrzymają miejsce w grupie I trzeciej ligi. Brniący sie przed spadkiem beniaminek przywiózł komplet punktów z Ostródy, gdzie pokonał znacznie wyżej notowanego Sokoła aż 4:0.

Gospodarze przystępowali do meczu mając na koncie ponad dwa razy więcej punktów niż Warta. Przyjezdni w poprzednich spotkaniach zgromadzili tylko trzynaście oczek, miejscowi mieli ich 28. Na boisku zdecydowanie lepsza okazała się jednak drużyna z Sieradza. Goście znokautowali rywali już przed przerwą. W 4. minucie wynik otworzył Shingo Koreeda, w 23. na listę strzelców wpisał się Jakub Piela, a później Sokoła dobił Bartłomiej Kręcichwost (31' i 32').

Wynikiem 0:4 zakończyło się również spotkanie w Nieborowie, gdzie Unia Skierniewice podejmowała Legionovię Legionowo. Gospodarze kończyli mecz w dziewięciu, a czerwonymi kartkami oprócz Adriana Dudzińskiego (28', za drugą żółtą) i Konrada Kowalczyka (75', za drugą żółtą) zostali też ukarani trener Dawid Kroczek oraz kierownik drużyny Jacek Krulik. Obaj zostali usunięci z ławki rezerwowych w 70. minucie, po golu strzelonym przez Bartosza Rymka. W pierwszej połowie bramkę z rzutu karnego zdobył Patryk Koziara (11'), a w końcówce meczu golkipera Unii pokonali jeszcze Stanisław Mitura (12') i Dariusz Zjawiński (90').

Do podziału punktów doszło w starciu rezerw Jagiellonii Białystok i ŁKS. W stolicy Podlasia bramki dla łodzian strzelili: Oskar Koprowski (8'), Grzegorz Glapka (45') i Damian Nowacki (55'). Ten ostatni rozpoczął mecz od gola samobójczego (2'). Remis uratował gospodarzom Mikołaj Wasilewski, który na listę strzelców wpisywał się w 51. (dobitka po karnym) i 80. minucie (z karnego).

W niedzielę w Tomaszowie Mazowieckim Lechia podejmie Pilicę Białobrzegi, a w Łowiczu Pelikan zmierzy się z Olimpią Zambrów. Początek obu spotkań o godzinie 12:00.