fot. Kadra U-14

Efektowna wygrana ŁZPN

Kadra ŁZPN U-14 (rocznik 2009) z nawiązką zrewanżowała się drużynie Mazowieckiego ZPN za jesienną porażkę 0:3 i w spotkaniu rewanżowym zwyciężyła 5:0. Mecz czwartej kolejki grupy II rozgrywek o Puchar im. Kazimierza Deyny rozegrano na w Aleksandrowie Łódzkim na stadionie MOSiR im. Włodzimierza Smolarka.


Gospodarze objęli prowadzenie w 22. minucie, po trafieniu Fabiana Olejniczaka. Zawodnik ŁKS tuż po zmianie stron po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a w 54. minucie wywalczył rzut karny, który chwilę później zamienił na trzeciego gola. Dwa kolejne zdobył Walery Fiałkowski, który bramkarza rywali pokonał w 66. i 79. minucie.      

Po dzisiejszym spotkaniu ekipa prowadzona przez Jarosława Staniaszczyka i Damiana Gamusa zrównała się punktami z mazowieckim zespołem, który po pierwszej rundzie miał na koncie sześć oczek i zajmował drugie miejsce w tabeli. Teraz spadł na trzecią, a wiceliderem została drużyna Łódzkiego ZPN.

W następnej kolejce 17 maja łodzianie podejmą drużynę Świętokrzyskiego ZPN.

Łódzki ZPN - Mazowiecki ZPN U-14 5:0 (1:0). Bramki dla ŁZPN: Fabian Olejniczak (22’, 41’, 54’ – z karnego), Walery Fiałkowski (66’, 79’). ŁZPN: Jakub Rek (70. Tomasz Bartkowski) - Aleksander Janutka, Oskar Krakowiak (75. Jacek Jasiński), Michał Misiak - Bartłomiej Chyb (70. Michał Wódka), Juliusz Stasiołek (70. Patryk Gajda), Igor Owczarczyk, Szymon Bielicki (75. Mateusz Kobalczyk), Antoni Klincewicz (50. Adrian Waliszek) - Hubert Gawroński (60. Walery Fiałkowski), Fabian Olejniczak.