fot. Puchar Prezydenta Sieradza - rocznik 2013

Efektowna wygrana Pogoni Zduńska Wola

Osiem drużyn rocznika 2013 wzięło udział w halowym turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Sieradz. Główne trofeum odebrali zawodnicy Pogoni Zduńska Wola, którzy w finale wygrali 7:1 z WKS 1957 Wieluń.


Pokonanym na pocieszenie pozostał fakt, że jako jedyni zdołali pokonać bramkarza ze Zduńskiej Woli. Do decydującego starcia Pogoń dotarła bowiem z kompletem czterech zwycięstw i bilansem bramkowym 24:0!

Finaliści rozpoczęli rywalizację od spotkań w grupie A i zmierzyli się ze sobą już w pierwszym meczu turnieju. To spotkanie zakończyło się wygraną Pogoni 4:0. Później ten zespół pokonał 8:0 UKS Goszczanów i 7:0 UKS FA Sieradz. Ekipa z Wielunia po inauguracyjnej porażce ograła natomiast zespoły z Sieradza (4:1) i Goszczanowa (4:0), co dało jej drugie miejsce i awans do półfinałów.

Rywalizację w grupie B wygrali zawodnicy LKS Kwiatkowice, którzy w starciach z Korabem Łask (1:0), Progresem Zduńska Wola (1:1) i WKS Wieluń (2:10 zgromadzili siedem oczek. Oczko mniej zebrał zespoł z Wielunia, który po 2:1 pokonał ekipy z Łasku i Zduńskiej Woli.

W półfinałach lepsze okazały się drużyny z grupy A, które zwyciężały bez straty gola. Pogoń pokonała WKS Wieluń 5:0, a WKS 1957 Wieluń wygrał z LKS Kwiatkowice 3:0. Finał padł łupem Pogoni, której gracze zgarnęli również dwie nagrody indywidualne. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adam Śledziński, a rywalizację strzelców wygrał Aleksander Cichowski. Za najlepszego bramkarza turnieju uznano Szymona Wójcikowskiego (WKS 1957 Wieluń. Finaliści zapewnili sobie udział w turnieju wojewódzkim.

Końcowa klasyfikacja: 1. MGUKS Pogoń Zduńska Wola, 2. WKS 1957 Wieluń, 3. LKS Kwiatkowice, 4. WKS Wieluń, 5. Progres Zduńska Wola, 6. UKS FA Sieradz, 7. UKS Sokół Goszczanów, 8. UMKS Korab Łask.