Efektowne przełamanie

Po raz pierwszy w tym sezonie punkty zdobyli młodzi piłkarze UKS SMS. Przełamanie łódzkiego beniaminka było jednak bardzo efektowne. Ekipa z ul. Milionowej na własnym boisku wygrała 4:1 z wrocławskim Śląskiem, który po wcześniejszych meczach był wiceliderem tabeli.

Na mecz z czerwoną latarnią zespół z Dolnego Śląska przyjechał więc w roli zdecydowanego faworyta. I po pierwszej połowie wydawało się, że goście zabiorą do domu komplet punktów. Co prawda po golu Roberta Prochownika od szóstej minuty to gospodarze byli na prowadzeniu, ale bramki zdobyte przez Pawła Fediuka (24) i Dominika Stupieńkę (30) sprawiły, że na przerwę zespoły schodziły przy prowadzeniu Śląska. W drugiej połowie goście stracili jednak skromną zaliczkę. Dziewięć minut po zmianie stron na listę strzelców wpisał się Tomasz Pałgan, później po jednym golu dołożyli Mikołaj Owsiak (77) oraz Konrad Urbański (90) i pierwsze w tym sezonie zwycięstwo UKS SMS stało się faktem.

Łodzianie z trzema punktami na koncie zajmują obecnie przedostatnie, piętnaste miejsce w tabeli. W siódmej kolejce UKS SMS zagra na wyjeździe z ostatnim w klasyfikacji Gwarkiem Zabrze (15 września, godz. 12).