Efektowny występ Unii

Znakomity występ zanotowała dzisiaj skierniewicka Unia, która w Ostródzie pokonała miejscowego Sokoła 4:0. Po jednym punkcie wywalczyli gracze Lechii Tomaszów Mazowiecki i rezerw ŁKS, a porażki doznała Warta Sieradz. W niedzielę w Łowiczu Pelikan zmierzy się z Jagiellonią II Białystok (godz. 12). To spotkanie zakończy 10. kolejkę w grupie I trzeciej ligi.

Ostre strzelanie w Ostródzie rozpoczął Bartłomiej Maćczak, który już w 6. minucie otworzył wynik meczu. Do przerwy przyjezdni zanotowali jeszcze dwa trafienia. W 34. minucie na listę strzelców wpisał się Konrad Kowalczyk, a dziewięć minut później prowadzenie podwyższył Kamil Sabiłło. Autorem ostatniej bramki w tej konfrontacji był Maksym Rosiński (79').

Dwa gole obejrzeli kibice w Tomaszowie Mazowieckim, gdzie Lechia podzieliła się punktami z Legionovią Legionowo. Jako pierwsi do siatki trafili przyjezdni, a konkretnie Bartosz Rymek (22'). Wynik 0:1 utrzymał się do 62. minuty. Wyrównanie i jeden punkt zapewnił gospodarzom Klim Morenkov.

Remisem zakończyło się również spotkanie pomiędzy Ursusem Warszawa i ŁKS II. Goście objęli prowadzenie w 23. minucie, jednak później musieli gonić wynik. Na bramkę strzeloną przez Stipe Jurica stołeczny zespół odpowiedział bowiem trafieniami Oscara Vidala (45') i Patryka Kamińskiego (48', z karnego). Wynik na 2:2 ustalił Władysław Ochrończuk (64').

Gorzej w wyjazdowym starciu z warszawską drużyną spisała się Warta Sieradz. Beniaminek mierzył się z rezerwami Legii i przegrał to starcie 1:4. Nieszczęście przyjezdnych rozpoczęło się w drugiej odsłonie spotkania. Po pierwszej był bezbramkowy remis, jednak cztery minuty po zmianie stron Karol Noiszewski wykorzystał rzut karny i gospodarze objęli prowadzenie. Na tego gola sieradzanie odpowiedzieli bramką Wiktora Płanety (55'), lecz wynik 1:1 utrzymał się tylko przez dziesięć minut. Później Legia trzy razy umieściła piłkę w bramce. Rozbrajanie Warty rozpoczął Wiktor Kamiński (65'), a później do siatki trafili jeszcze Rafał Maciejewski (74') i ponownie Noiszewski (78', z karnego).

Po sobotnich meczach liderem grupy I trzeciej ligi jest Świt Nowy Dwór Mazowiecki (25 pkt.). Piątą lokatę zajmuje Unia (18 pkt.), ósma jest Lechia (15 pkt.), dziewiąty Pelikan (14 pkt.), a czternasty ŁKS II (9 pkt.). Szesnasta w klasyfikacji Warta Sieradz (7 pkt.) otwiera strefę spadkową.