fot. Turniej 1x1

Eliminacje w Łodzi i Bełchatowie

Przed nami kolejny etap premierowej edycji turnieju piłkarskiego gry 1x1 dla chłopców i dziewczynek w wieku 8-12 lat. W sobotę 24 czerwca na obiekcie MOSiR Minerska w Łodzi oraz na boiskach w Bełchatowie odbędą się eliminacje do finału wojewódzkiego.


Nowatorskie rozgrywki mają na celu popularyzację piłki nożnej i sportu wśród dzieci, a także wpisują się w filozofię PZPN, zachęcającą do gry „PROAKTYWNEJ Z INICJATYWĄ”. Propagując rywalizację 1x1, chcemy zachęcić młodych piłkarzy oraz piłkarki do odważnej gry, podejmowania pojedynków i rozwoju kreatywności.

Walka rozpoczęła się od kwalifikacji klubowych, po których przyszedł czas na eliminacje do finałów wojewódzkich, które są zaplanowane na wrzesień. W Łodzi odbędą się one na boiskach przy Minerskiej, gdzie w sobotę od godziny 10:00 walczyć będą uczestnicy z regionów łódzkiego i skierniewickiego. W tym samym czasie w Bełchatowie swoje mecze mają rozgrywać zawodnicy z okręgów piotrkowskiego i sieradzkiego.

Rywalizacja toczyć się będzie w kategoriach U-8, U-9, U-10 i U-11 chłopców (roczniki: 2015, 2014, 2013 i 2012). Dziewczęta wyłonione podczas klubowego etapu kwalifikacji mają już zapewnione miejsce w finałach wojewódzkich.