Emocjonująca Wielka Sobota

Przedświąteczna kolejka w grupie I trzeciej ligi drużynom z naszego regionu nie przyniosła żadnego remisu. Z kompletu punktów cieszyli się gracze ŁKS II, Lechii i Warty, a porażek doznali zawodnicy Unii oraz Pelikana.

Rezerwy pierwszoligowca w meczu na szczycie pokonały dotychczasowego lidera rozgrywek. W starciu z Pogonią Grodzisk Mazowiecki gole dla łódzkiej ekipy strzelili: Wiktor Kościuk (39') i Łukasz Dynel (65').

Po tej porażce ekipa z Mazowsza spadła na trzecie miejsce. Po 43 pkt. mają również pierwsza w klasyfikacji Legionovia Legionowo i zajmująca drugą lokatę Mławianka Mława. Po dwa oczka do czołowej trójki tracą ŁKS II i Lechia. Tomaszowianie w Wielką Sobotę gościli w Zambrowie, gdzie pokonali Olimpię 2:1. W 21. minucie gola dla gospodarzy zdobył Kacper Głowicki, ale na przerwę zespoły schodziły przy wyniku 1:1. Do remisu doprowadził Kamil Szymczak (44'), a w 79. minucie szalę zwycięstwa na stronę Lechii przechylił Artur Amroziński.

Skutecznością zaczęli imponować gracze Warty. Zespół z Sieradza po raz drugi z rzędu zapisał na swoim koncie wygraną 4:0. Tym razem w takich rozmiarach beniaminek na własnym stadionie wygrał z Ursusem Warszawa. W pierwszej połowie na listę strzelców wpisali się Mateusz Borcuch (12') i Piotr Mielczarek (35'), a w drugiej odsłonie meczu bramkarza ze stolicy pokonali Mateusz Lis (65') oraz Szymon Kulesza (83'). Dzięki wygranej sieradzanie powiększyli swój dorobek do 19 pkt. i awansowali na piętnaste miejsce w tabeli.

Na ósmej pozycji jest Unia (38 pkt.), która konsekwentnie oddala się od czołówki. W 23. kolejce skierniewiczanie po raz drugi z rzędu przegrali w roli gospodarza. Tym razem musieli uznać wyższość Jagiellonii II Białystok. Goscie objęli prowadzenie tuż przed przerwą, po trafieniu Oliwiera Wojciechowskiego. W 62. minucie do remisu doprowadził Tomasz Bała, ale w końcówce więcej powodów do zadowolenia mieli piłkarze z Podlasia. W 73. minucie czerwoną kartkę obejrzał Mateusz Stępiń i Unia kończyła mecz w osłabieniu. Rywale wykorzystali przewagę i w 90. minucie zapewnili sobie zwycięstwo. Gola na wagę trzech punktów strzelił Mikoła Wasilewski.

Powodów do zadowolenia nie miał również Pelikan, który w Elblągu przegrał z przedostatnią w tabeli Concordią. Bramki Tomasza Szawary (58') i Joao Criciumy (61') zapewniły gospodarzom wygraną 2:0. Po tym meczu siedemnasta w klasyfikacji Concordia ma na koncie piętnaście oczek. Ekipa z Łowicza została z dorobkiem 29 pkt., co daje jej dziesiąte miejsce.

W 24. kolejce 15 kwietnia Lechia podejmie Concordię (godz. 15:30), Pogoń zagra z Unią (godz. 15:00), a Broń Radom zmierzy się z Wartą (godz. 17:30). Dzień później w Łowiczu rywalem Pelikana będzie ŁKS II (godz. 12:00).