Fatalna seria trwa

Cztery porażki z rzędu i dziewięć kolejnych spotkań bez zwycięstwa - tak wygląda aktualna seria zawodników Widzewa. W 30. kolejce PKO BP Ekstraklasy beniaminek z Piłsudskiego przegrał w Lubienie z Zagłębiem 0:2.

Zespół z Dolnego Śląska otworzył wynik w 33. minucie. Marko Poletanovic znakomicie obsłużył wbiegającego w pole karne Dawida Kurminowskiego, który uderzeniem z pierwszej piłki pokonał wychodzącego z bramki Henricha Ravasa. Bramkarz Widzewa po raz drugi skapitulował w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, po strzale z szesnastu metrów Kacpra Chodyny

Po rozegraniu czterech spotkań trzydziestej kolejki Widzew z dorobkiem 38 pkt. jest na pozycji dziewiątej i ma dwa oczka przewagi nad Wisłą Płock oraz trzy nad Górnikiem Zabrze, Stalą Mielec, Radomiakiem Radom, Koroną Kielce i Zagłębiem. Cztery z tych drużyn w tej serii spotkań jeszcze nie grały.

Widzewiacy w kolejnym meczu 8 maja zmiarzą się w Legnicy z Miedzią. Początek meczu o godzinie 19:00.