fot. PP PZPN 2020

Finał był blisko

W trzeciej edycji halowych rozgrywek o Puchar prezesa PZPN województwo łódzkie było reprezentowane przez Widok Skierniewice (rocznik 2009) i Pelikana Łowicz (rocznik 2008). Pierwsza z tych drużyn w półfinale przegrała ze zwycięzcą turnieju, a druga udział w imprezie zakończyła na fazie grupowej.


Do walki o główne trofeum stanęły 32 ekipy – po 16 w kategoriach U-11 i U-12. Jako pierwsi do gry przystąpili młodsi piłkarze. W tym gronie był Widok, który w grupie A przegrał 0:1 z wrocławskim Śląskiem, pokonał 8:1 Olimpię Grudziądz i zremisował 2:2 ze Stilonem Gorzów Wielkopolski. Te wyniki dały skierniewickiej drużynie drugie miejsce w grupie A i awans do fazy pucharowej. W ćwierćfinale Widok wygrał 8:1 ze Zniczem Pruszków i znalazł się w czołowej czwórce, a później był o włos od awansu do wielkiego finału. Niestety, chłopcom ze Skierniewic zabrakło sił i ostatecznie w półfinale ulegli 1:2 Limanovii Limanowa, która z Warszawy wyjechała z Pucharem Prezesa PZPN. W meczu o pierwsze miejsce półfinałowy rywal Widoku pokonał Arkonię Szczecin 1:0.

Widok PP PZPN 2020

Podczas turnieju w Warszawie barw Widoku bronili: Bartosz Znajdek, Olaf Marek, Jan Lewandowski, Mateusz Mularczyk, Michał Makowski, Gabriel Perz, Jeremi Ciach, Kacper Fastyn i Adam Baba. Trenerem zespołu jest Łukasz Korwek, a drugim trenerem Piotr Mularczyk.

Widok turniej

W kategorii U-12 reprezentant naszego regionu miał znacznie mniej powodów do zadowolenia. Zespół MUKS Pelikan Łowicz w meczach z drużynami: AP Jagiellonia Białystok, AP Reissa Poznań i UKS Akademia 2012 Jaworzno stracił cztery gole, nie strzelił żadnego i z zerowym dorobkiem punktowym zajął ostatnie miejsce w grupie A. Na pierwszym znalazła się akademia Reissa, która ostatecznie dotarła do finału rozgrywek i w meczu o pierwsze miejsce po rzutach karnych ograła Śląsk Wrocław.

Pelikan PP PZPN 2020

Pelikan PPPZPN

Zespół Pelikana w stolicy grał w następującym składzie: Kacper Pisarek, Patryk Banaszczak, Witold Matusiak, Antoni Haczykowski, Mateusz Wojda, Szymon Gawlik, Paweł Płacheta, Eryk Zabost i Maciej Majchrzak. Trenerem zespołu jest Maciej Grzegory, a drugim trenerem Patryk Sekuła.

Pelikan turniej