fot. Tymbark foto

Finały wojewódzkie na ChKS

W dniach 6-7 kwietnia ponad 100 drużyn z 24 powiatów walczyć będzie w Łodzi o zwycięstwo w wojewódzkim finale XX Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Rywalizacja chłopców i dziewcząt tradycyjnie toczyć się będzie w trzech kategoriach wiekowych: U-8, U-10 i U-12.


O prawo gry w finale wojewódzkim walczono w eliminacjach powiatowych, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i wyłoniły uczestników finału wojewódzkiego, który zostanie rozegrany na boiskach Chojeńskiego Klubu Sportowego przy ul. Kosynierów Gdyńskich 18. Osiem powiatów i dwa miasta na prawach powiatu będą miały swoich reprezentantów we wszystkich kategoriach. Po sześć zespołów wystawią powiaty: bełchatowski, łowicki, opoczyński, piotrkowski, poddębicki, sieradzki, skierniewicki, zduńskowolski oraz miasta Łódź i Skierniewice.

Pierwszego dnia rywalizacji wyłonieni zostaną zwycięzcy w kategoriach U-12 dziewcząt i chłopców oraz U-10 dziewcząt. Na 7 kwietnia zaplanowano natomiast mecze chłopców U-10, a także chłopców i dziewcząt U-8. Dla triumfatorów rozgrywek do lat 10 i 12 premią za osiągnięty wynik będą przepustki uprawniające do gry w Finale Ogólnopolskim. Najlepsze zespoły do lat 8 udział w XX edycji Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku zakończą natomiast na szczeblu wojewódzkim.

Uczestnicy turniejów finałowych (lista w załączniku) proszeni są o potwierdzenie udziału w rozgrywkach do dnia 20 marca 2020. Można to zrobić u koordynatora Tomasza Lenarta telefonicznie (504 064 435) lub drogą mailową (lenti@wp.pl).

Lista finalistów