fot. Certyfikacja 2023

Formularze rejestracyjne tylko do środy!

W środę 14 września upływa termin składania formularzy rejestracyjnych w procesie aplikacyjnym do Programu Certyfikacji na rok 2023. Mogą do niego przystąpić wszystkie zainteresowane szkółki.


Rok 2022 to w Programie Certyfikacji rok dużych zmian. Po tym jak wiosną zdecydowano o utworzeniu czwartego poziomu certyfikatu – zielonego – przeznaczonego przede wszystkim dla mniejszych, lokalnych szkółek, teraz, przed rozpoczęciem nowego procesu aplikacyjnego, zdecydowano o wprowadzeniu kilku znaczących modyfikacji, w tym nowego regulaminu oraz kryteriów rekrutacji.

To, co pozostaje niezmienne, to poszczególne etapy procedury aplikacyjnej. W tym roku przewidziano na nią cztery miesiące. Co ważne, PZPN zniósł okres karencji, który do tej pory blokował przystąpienie do kolejnego cyklu projektu tym podmiotom, które w danym roku kalendarzowym utraciły gwiazdkę.

Szczegółowy harmonogram przedstawia zamieszczona wyżej grafika.

Szczegółowe informacje dotyczące procesu aplikacyjnego, wraz z regulaminem oraz dokumentami do pobrania znajduje się tutaj.

Link do artykułu z materiałem wideo przedstawiającym m.in. szczegóły procesu aplikacyjnego, harmonogram aplikacji oraz najważniejsze zmiany, jakie zaszły w Programie.