fot. Futsal Ekstraklasa

Gatta Active na podium

Komisja do spraw Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła decyzję o zakończeniu futsalowych rozgrywek w sezonie 2019/2020. Klasyfikację końcową rozgrywek Futsal Ekstraklasy ustalono na podstawie tabeli po 18. kolejce – ostatniej rozegranej. Tytuł mistrzowski przypadł więc Rekordowi Bielsko-Biała (47 pkt.), a na podium znalazły się również KS Constract Lubawa (34) i Gatta Active Zduńska Wola (33).


Z FE nie spadnie żaden zespół, a awans do najwyższej klasy rozgrywkowej uzyskają dwa kluby I ligi Futsalu – mistrzowie poszczególnych grup. Awans do rozgrywek może również uzyskać zwycięzca meczów barażowych pomiędzy wicemistrzami grup, o ile decyzja właściwych władz administracyjnych umożliwi rozgrywanie oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski, a mecze barażowe zostaną rozegranie do 31 sierpnia 2020. W przypadku braku możliwości ich rozegrania, decyzję o liczbie klubów uczestniczących w rozgrywkach podejmą wspólnie Departament Rozgrywek Krajowych PZPN i Zarząd Futsal Ekstraklasa Sp. z o.o.

Klasyfikację końcową w tabelach rozgrywek poszczególnych grup I ligi Futsalu w sezonie 2019/2020 ustalono na podstawie tabel po 17 kolejce - ostatniej rozegranej. W grupie północnej na szóstym miejscu został sklasyfikowany UMKS Zgierz, a na jedenastym Malwee Łódź.

Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek danej grupy Ekstraligi PLF w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 10 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek. Jeśli do 31 października 2020 r. nie będzie możliwa organizacja turnieju Final Four, tytuł mistrzowski nie zostanie przyznany żadnej drużynie. Bezpośredni awans do rozgrywek uzyskują drużyny, które zajęły 1 miejsca w grupach I ligi Futsalu kobiet w sezonie 2019/2020. Do 31 października 2020 r. winny być rozgrane rewanżowe mecze barażowe o udział w rozgrywkach Ekstraligi PLF w sezonie 2020/2021 pomiędzy drużynami, które zajęły piąte miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup Ekstraligi PLF a drużynami, które zajęły drugie miejsca w tabelach końcowych poszczególnych grup I ligi Futsalu kobiet. W przypadku braku możliwości ich rozegrania, decyzję o liczbie klubów uczestniczących w rozgrywkach podejmie Departament Rozgrywek Krajowych PZPN. Jako kolejność drużyn w końcowej tabeli rozgrywek danej grupy I Ligi Futsalu kobiet w sezonie 2019/2020 przyjmuje się kolejność drużyn w tabeli po rozegraniu meczów 10 kolejki tj. po ostatniej rozegranej kolejce rozgrywek.

Rozgrywki Pucharu Polski w Futsalu mężczyzn w sezonie 2019/2020 zostają wstrzymane na etapie 1/2 Finału. Rozgrywki zostaną wznowione o ile rozegranie wszystkich meczów 1/2 Finału i Finału lub organizacja turnieju w formule Final Four będzie możliwe nie później niż do 31 sierpnia 2020 r. W przypadku braku takiej możliwości, zdobywca Pucharu Polski w Futsalu nie zostanie wyłoniony. Rozgrywki Pucharu Polski w Futsalu kobiet w sezonie 2019/2020 zostają zakończone na etapie 1/8 finału. W sezonie 2019/2020 zdobywca Pucharu Polski w Futsalu kobiet nie zostanie wyłoniony.

Rozgrywki Piłki Plażowej w roku 2020 odbędą się nie później niż do dnia 30 listopada 2020 w przypadku decyzji właściwych władz administracyjnych o możliwości rozgrywania oficjalnych meczów piłkarskich na terytorium Polski w tym terminie.