fot. Futsal Ekstraklasa

Gatta odrabia zaległości

Większość drużyn Statscore Futsal Ekstraklasy ma już za sobą po siedem spotkań, a trzy ekipy nawet po osiem razy walczyły w tym sezonie o punkty. Są też jednak drużyny, które znacznie rzadziej wybiegały na boisku. W tym gronie jest Gatta Active, mająca dwa zaległe mecze.


Ekipa ze Zduńskiej Woli 3 października w spotkaniu 5. kolejki wygrała 6:3 z Red Dragons Pniewy. Od tego czasu rozegrano jeszcze trzy serie spotkań, lecz Gatta Active w tym okresie zagrała tylko raz, wygrywając w minioną niedzielę 4:1 wyjazdowy mecz z Red Devils Chojnice. Było to spotkanie 8. kolejki. Dwa wcześniejsze zostały przełożone.

W szóstej kolejce zespół ze Zduńskiej Woli w Bielsku-Białej miał się zmierzyć z prowadzącym w rozgrywkach Rekordem, a w siódmej powinien podejmować LSSS Team Lębork. Pierwsze z tych spotkań przełożono na środę 28 października (godz. 18), a drugie odbędzie się jutro (21 października, godz. 19.30).

Zespół z Lęborka w siedmiu meczach zgromadził 10 pkt. i w tabeli plasuje się na pozycji szóstej. Gatta Active po pięciu meczach ma sześć oczek i aktualnie zajmuje miejsce trzynaste. Ewentualne zwycięstwo pozwoli gospodarzom jutrzejszego meczu wskoczyć do górnej połowy tabeli.