fot. 3 liga logo

GKS Bełchatów. Beniaminek z ambicjami.

Kilka lat temu w grupie I trzeciej ligi występowali piłkarze ŁKS i Widzewa. Dla obu klubów gra na tym szczeblu rozgrywkowym była przystankiem w drodze po dawny blask. Podobnie jest w przypadku ekipy z Bełchatowa, której kibice z niecierpliwością czekają już na mecze w wyższych ligach.


Muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, gdyż klub wciąż jest na wczesnym etapie odbudowy, którą Fundacja Akademia GKS Bełchatów rozpoczęła od czwartej ligi. Misję prowadzenia nowej drużyny powierzono Bogdanowi Jóźwiakowi, który już po jednym sezonie świętował ze swoimi podopiecznymi awans do trzeciej ligi. Po tym sukcesie z zespołu odeszli: Bartosz Szeląg, Bartosz Bujalski i Damian Warnecki. W ich miejsce pozyskano bramkarza Jakuba Kowalskiego (poprzednio Wieczysta Kraków), pochodzącego z Bełchatowa obrońcę Kamila Jasińskiego (KP Starogard Gdańsk), pomocnika Klaudiusza Krasę (Górnik Polkowice) i napastnika Huberta Karpińskiego (Hutnik Kraków). Seniorskie kontrakty podpisali również młodzi gracze GKS: Aleksy Jóźwik, Dominik Bajurski oraz Marcel Sadziński.

Rywalizację w grupie I trzeciej ligi beniaminek z Bełchatowa rozpocznie w sobotę 5 sierpnia o godzinie 17:00. Tego dnia na stadionie przy ul. Sportowej 3 będzie gościł Pelikan Łowicz.

Wyniki sparingów: ŁKS II Łódź 0:4, Star Starachowice 0:4, Skra Częstochowa 0:4, KKS 1925 Kalisz 3:1, Raków II Częstochowa 2:0 i 5:0.