fot. logo F1L

GKS już bez Derbina

We wtorek 2 czerwca piłkarze GKS Bełchatów mają wznowić rozgrywki po przerwie, spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19. Do meczu z Sandecją Nowy Sącz zespół z ulicy Sportowej nie będzie się już jednak przygotowywał pod wodzą Artura Derbina. Umowa szkoleniowca miała obowiązywać do końca sezonu 2020/2021, jednak dzisiaj została rozwiązana za porozumieniem stron.


Derbin pracował w Bełchatowie od 10 kwietnia 2018. Od tego czasu poprowadził GKS w 70 oficjalnych meczach – 67 ligowych i trzech Pucharu Polski. Pod jego wodzą bełchatowski zespół w minionym sezonie wrócił do 1. Ligi, w której po 22. kolejkach zajmuje 15 miejsce. To lokata dająca utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. W dotychczasowych meczach bieżących rozgrywek ekipa ze Sportowej zdobyła 25 pkt. Zespół prowadzony przez Derbina wywalczył awans pomimo ujemnych punktów, a dodatkowo wygrał drugoligową klasyfikację Pro Junior System.

W komunikacie informującym o rozwiązaniu umowy dotychczasowego szkoleniowca bełchatowski klub podał, że w najbliższych dniach zespół będzie pracował pod okiem Kacpra Jędrychowskiego, Patryka Rachwała i Sebastiana Łukiewicza, czyli dotychczasowych asystentów byłego już szkoleniowca.

Spotkanie z Sandecją rozpocznie się 2 czerwca o godz. 18.10 i będzie transmitowane przez Polsat Sport.