Goście nie mieli litości

Piłkarze GKS Bełchatów jak najszybciej będą chcieli zapomnieć o wznowieniu rozgrywek po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa COVID-19. W 23. kolejce Fortuna 1. Ligi zespół z ul. Sportowej na własnym stadionie przegrał z Sandecją Nowy Sącz aż 0:3.

Goście już w pierwszej połowie bezlitośnie wypunktowali gospodarzy. Bełchatowianie nieźle zaczęli, ale po kwadransie inicjatywę przejęła Sandecja i szybko zadała dwa mocne ciosy. W 17. minucie Pawła Lenarcika pokonał Mateusz Klichowicz, a dziewięć minut później drugą bramkę dla przyjezdnych zdobył Damian Chmiel. Zamroczonych gospodarzy dobił Maciej Małkowski, który w 44. minucie wykorzystał jedenastkę podyktowaną za zagranie ręką w polu karnym. W drugiej połowie piłkarze GKS próbowali zmniejszyć straty, ale nie potrafili pokonać bramkarza rywali.

Po dotychczasowych meczach bełchatowianie mają 25 pkt. i zajmują piętnaste miejsce w tabeli. Na czternastej pozycji jest Chrobty Głogów, do którego GKS traci dwa oczka. Z tym rywalem zespół ze Sportowej zagra na wyjeździe już w nadchodzący piątek 5 czerwca. Początek meczu o godz. 20.10.