Godnie uczcili urodziny Króla

Wygraną 3:1 z Arką Gdynia piłkarze ŁKS uczcili 115 urodziny Władysława Króla - patrona stadionu przy al. Unii Lubelskiej 2. Po tym zwycięstwie znaleźli się na czele tabeli Fortuna 1. Ligi.

Mecz na szczycie tej klasy rozgrywkowej rozpoczął się jednak źle dla gospodarzy. Wystarczyło kilkadziesiąt sekund i przyjezdni objęli prowadzenie. Po podaniu Mateusza Żebrowskiego łódzkiego bramkarza pokonał Omran Haydary, który w 27. minucie mógł mieć na koncie już dwa trafienia. Po zagraniu ręką Adama Marciniaka wykonywał rzut karny, lecz tym razem przegrał pojedynek z Aleksandrem Bobkiem. To był punkt zwrotny niedzielnego spotkania.

Dziewięć minut później po rzucie rożnym Nacho Monsalve strzałem głową wyrównał stan rywalizacji i pierwsza połowa zakończyła się remisem 1:1. Po zmianie stron również padły dwa gole, lecz tym razem oba zostały zapisane na konto łódzkiej ekipy. W 65. minucie futbolówka zatrzepotała w siatce po uderzeniu Bartosza Szeligi, a w doliczonym czasie gry dobił rywali Stipe Juric.

Po tym zwycięstwie przynajmniej do poniedziałku ŁKS będzie liderem Fortuna 1. Ligi. Łodzianie mają 31 pkt. i o jedno oczko wyprzedzają Puszczę Niepołomice oraz Ruch Chorzów. Pierwsza z tych drużyn podejmie jutro częstochowską Skrę. Ekipa z al. Unii kolejny mecz rozegra 5 listopada. Tego dnia podopieczni Kazimierza Moskala zmierzą się w Opolu z Odrą (godz. 15:00).