Gola nie strzelili, ale punkt zdobyli

Remisem 1:1 zakończyło się wyjazdowe spotkanie ŁKS z Podbeskidziem Bielsko-Biała, rozegrane w ramach jedenastej kolejki Fortuna 1. Ligi. Co prawda żaden z przyjezdnych graczy nie wpisał się na listę strzelców, ale mimo to jeden punkt pojechał do Łodzi.

W jego zdobyciu pomógł Julio Rodriguez, który w 36. minucie dość przypadkowo pokonał własnego bramkarza. Po rzucie rożnym dla ŁKS piłka trafiła go w nogę i zatrzymała się za linią bramkową. Po stracie gola gospodarze zabrali się do odrabiania strat, ale ich wysiłki długo nie przynosiły oczekiwanego przez nich rezultatu. Ostatecznie dopięli jednak swego i w 77. minucie po trafieniu Joana Romana doprowadzili do remisu 1:1. Takim rezultatem mecz się zakończył.

Tym samym ekipa z al. Unii powiększyła swój dorobek do dwudziestu oczek. Łodzianie zajmują trzecie miejsce w tabeli, mając tyle samo punktów co druga w klasyfikacji Arka i czwarta Puszcza Niepołomice. Liderem rozgrywek jest chorzowski Ruch (22 pkt.).

W 12. kolejce na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla łodzianie podejmą Zagłębie Sosnowiec (30 września, godz. 18).