fot. 3 liga logo

Gorzej być nie mogło

Dla kibiców z naszego regionu 35. kolejka rozgrywek grupy I trzeciej ligi była jak z koszmarnego snu. Dość powiedzieć, że najlepiej wypadła w niej Lechia Tomaszów Mazowiecki, która... pauzowała.


Pozostałe drużyny z naszego regionu w pięciu meczach nie zdobyły żadnego punktu! Trzy z nich doznały porażek przed własną widownią. W Skierniewicach Unia przegrała 0:2 z zajmującym szesnaste miejsce w tabeli GKS Wikielec, a zdegradowany już Sokół Aleksandrów Łódzki uległ 0:1 rezerwom warszawskiej Legii. W Kutnie miejscowy KS musiał uznać wyższość Znicza Biała Piska. W tym spotkaniu gospodarze zdołali strzelić dwa gole (Marcin Kacela w 26' i Krzysztof Cudowski w 64'), ale przyjezdni zdobyli ich dwa razy więcej i zwyciężyli 4:2. Dla pokonanych ta porażka może być niezwykle kosztowna. Co prawda ekipa z Kutna nadal jest tuż nad strefą spadkową, ale ma tyle samo punktów (39) co czternasta w klasyfikacji Pilica Białobrzegi i tylko jeden więcej od Znicza.

Nieco lepsza jest sytuacja Pelikana, który z dorobkiem 42 pkt. zajmuje dwunastą lokatę. Zespół z Łowicza w Dzień Dziecka przegrał 1:3 wyjazdowe starcie z trzecią w klasyfikacji Błonianką Błonie. Bramkę dla przyjezdnych strzelił Szymon Sołtysiński (27'). Z honorowym trafieniem mecz zakończyli również zawodnicy ŁKS II, którzy w Warszawie mierzyli się z wiceliderem rozgrywek. W 53. minucie Łukasz Dynel doprowadził do remisu 1:1, ale ostatnie słowo należało do Polonii, która zwyciężyła 2:1.

Na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek liderem jest Legionovia Legionowo (76 pkt.), a punkt mniej ma druga w tabeli Polonia. Szóstą lokatę zajmuje Lechia (54), ósmy jest ŁKS II, a dziewiąta - Unia (po 48). Osiemnasty w klasyfikacji Sokół ma na koncie 25 oczek.

W 36. kolejce 4 czerwca ŁKS II podejmie Błoniankę (godz. 12), a w Łowiczu Pelikan zmierzy się z Jagiellonią II Białystok (12). Pozostałe zespoły z naszego regionu zagrają na wyjazdach. Unia wystąpi na boisku lidera (18), Sokół w Białobrzegach będzie walczył z Pilicą (17), KS Kutno pojedzie do Urszulina na mecz z Legią (12), a Lechia w Białej Piskiej zmierzy się ze Zniczem (16).