Gospodarze wzięli wszystko

Przez dwa dni w sieradzkiej hali Zespołu Szkół Katolickich toczyła się rywalizacja w turniejach o Puchar Prezydenta Miasta Sieradza. W sobotę walczyły zespoły rocznika 2009, a w niedzielę grały drużyny o rok młodsze. W obu przypadkach główne trofeum zgarnęli gracze Warty Sieradz.

O sobotnim turnieju można przeczytać tutaj. W niedzielę na boisku pojawiło się dziesięć drużyn rocznika 2010: MKS Zduńska Wola, KS Warta Sieradz, UMKS Korab Łask, APN Funinio, FC Bonus (grupa A), MULKS Łask, MGUKS Pogoń Zduńska Wola, Progres Zduńska Wola, LKS Victoria Szadek i WKS Wieluń (grupa B).

Po dwa zespoły z każdej grupy awansowały do półfinałów. W jednym z nich doszło do zduńsko-wolskich derbów, w których MKS wygrał 5:2 z Pogonią. W drugim półfinale Warta pokonała 5:1 MULKS Łask. Finał był zacięty i do końca trzymał w napięciu. Ostatecznie minimalnie lepsi okazali się zawodnicy z Sieradza, którzy pokonali MKS 3:2 i sięgnęli po główne trofeum. Obaj finaliści zapewnili sobie udział w wojewódzkiej fazie rywalizacji, podczas której zostanie wyłoniony reprezentant ŁZPN na ogólnopolski turniej o Puchar Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany Igor Dyja (Warta), a nagroda dla najlepszego strzelca trafiła do Maksymiliana Bebeja (MKS, 11 goli).

Wyniki turnieju: MKS - Bonus 6:0, MULKS - WKS 3:0, Warta - Funinio 0:0, Pogoń - Victoria 3:0, Bonus - Korab 1:0, WKS - Progres 0:2, Funinio - MKS 1:3, Victoria - MULKS 0:2, Korab - Warta 0:6, Progres - Pogoń 0:3, Bonus - Funinio 1:1, WKS - Victoria 4:1, MKS - Warta 1:2, MULKS - Pogoń 1:3, Funinio - Korab 4:0, Victoria - Progres 0:2, Warta - Bonus 8:0, Pogoń - WKS 5:1, Korab - MKS 0:2, Progres - MULKS 0:2. Półfinały: Pogoń - MKS 2:5, Warta - MULKS 5:1. Finał: MKS - Warta 2:3.