Grały trzy łodzianki

Trzy zawodniczki TME UKS SMS Łódź wystąpiły w towarzyskim meczu reprezentacji Polski. Na stadionie miejskim przy al. Piłsudskiego 138 w Łodzi biało-czerwone po emocjonującym meczu przegrały 2:4 ze Szwecją - brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata.

W wyjściowym składzie drużyny prowadzonej przez Ninę Patalon znalazła się m.in. Adriana Achcińska, która na boisku przebywała do końca meczu. W drugiej połowie dołączyły do niej dwie inne zawodniczki łódzkiego klubu. Anna Rędzia weszła na plac w 76. minucie, a niespełna 180 sekund później w reprezentacji Polski zadebiutowała Klaudia Jedlińska.

Polska - Szwecja 2:4 (1:2). Bramki: 1:0 Ewa Pajor (26) , 1:1 Stina Blackstenius (37), 1:2 Stina Blackstenius (42), 2:2 Ewa Pajor (48), 2:3 Caroline Seger (86), 2:4 Lina Hurtig (90). Żółte kartki: Gabriela Grzywińska – Caroline Seger. Sędziowała: Réka Molnár (Węgry).

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Zofia Buszewska (76. Anna Rędzia), Małgorzata Mesjasz, Paulina Dudek, Martyna Wiankowska – Natalia Padilla Bidas (79. Klaudia Jedlińska), Gabriela Grzywińska (72. Joanna Wróblewska), Adriana Achcińska, Dominika Grabowska, Ewelina Kamczyk (46. Nikol Kaletka, 87. Kinga Kozak) – Ewa Pajor (80. Nikola Karczewska).

Szwecja: Zećira Mušović – Jessica Wik (64. Jonna Andersson), Amanda Ilestedt, Emma Kullberg, Josefine Rybrink – Rebecka Blomqvist (82. Sofia Jakobsson), Filippa Angeldal (64. Johanna Rytting Kaneryd), Filippa Curmark (64. Caroline Seger), Hanna Bennison, Olivia Schough (64. Madelen Janogy) – Stina Blackstenius (82. Lina Hurtig).