fot. Gramy dla Filipa

Gramy dla Filipa!

Przez dwa dni w Przedborzu toczyć się będzie rywalizacja w Keeza III Charytatywnym Turnieju Halowej Piłki Nożnej „Gramy dla Filipa”. W sobotę 11 stycznia wystąpią zespoły rocznika 2007, a w niedzielę 12 stycznia do walki staną drużyny 30+, złożone z piłkarskich działaczy. Dochód z imprezy zostanie przekazany na leczenie 8-letniego Filipa Żuchalskiego.


Młody mieszkaniec gminy Przedbórz zmaga się z dziecięcym porażeniem mózgowym. W walce z tą ciężka chorobą wspiera go m.in. środowisko piłkarskie, które już po raz trzeci zorganizowało turniej Gramy dla Filipa. W hali Szkoły Podstawowej w Przedborzu przy ul. Mostowej 35A do gry w szczytnym celu przystąpi łącznie 20 drużyn. W sobotę do akcji wkroczy dziesięć zespołów rocznika 2007, a druga dziesiątka zagra w niedzielę w turnieju 30+. W obu kategoriach wiekowych uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy.

W roczniku 2007 wystąpią: Pilica Przedbórz, Deko Włoszczowa, Czartoria Ręczno, KS Grocholice, GUKS II Gorzkowice (grupa A), Skalnik Sulejów, GUKS I Gorzkowice, Arka Kluczewsko, Start Niechcice i Victoria Żytno (grupa B). W turnieju 30+ zagrają członkowie zarządów, działacze oraz osoby pomagające w funkcjonowaniu następujących klubów: Pilica Przedbórz, RKS Radomsko, Vis Gidle, Arka Kluczewsko, Błysk Aleksandrów (grupa A), Polonia Gorzędów, Vis II Gidle, KS Grocholice, Zapał Krzętów oraz Przyjaciele RTS Widzew (grupa B).

Turniej został objęty patronatem burmistrza miasta i gminy Przedbórz Wiesławy Janosik oraz prezesa ŁZPN i przewodniczącego Komisji ds. Futsalu i Piłki Plażowej PZPN Adama Kaźmierczaka. Patronem technicznym jest firma Tomadex, będąca właścicielem marki Keeza, a patronat medialny objął portal Łódzki Futbol.

Gramy dla Filipa 2